9 листопада – День української писемності та мови
День української писемності та мови, свято, яке щороку відзначається в Україні.
За православним календарем – це День вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Свято було започатковано Указом президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997-го. В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця».
Це свято спрямоване на підтримку рідної мови, привернення уваги світового українства до проблем української мови, її вивчення та розвиток, пропаганди і популяризації, та водночас демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності. Це свято гуртує усіх нас на шляху відродження Духовності, зміцнення державності, формування громадського світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе у Рідному Слові.
Наразі проводяться різні державні заходи, які спрямовані на підтримку і популяризацію української мови. Кожного року, в День української писемності та мови можна побачити урочисте покладання квітів до пам’ятника автора «Повісті временних літ» Нестора Літописця. Крім того, проходить нагородження кращих українських літераторів і популяризаторів українського слова, а також видавництв, які випускають літературу українською мовою. У школах в День української писемності та на Українському радіо обов’язково проводять традиційний диктант національної єдності. У «радіодиктанті» можуть взяти участь всі бажаючі.