Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 169 чоловік

НУШ в дії

Дата: 17 листопада 2018 о 13:07
853 перегляда

В першому класі Грубнянської ЗОШ широко використовуються методи НУШ.

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.

    В  першому класі Грубнянської ЗОШ  широко використовуються методи НУШ.   Учні залюбки ходять до школи, щоб дізнатись про щось нове. Саме тут діти здійснюють  свої перші відкриття та роблять упевнені кроки у навчанні.

   Кожний день починається з ранкової зустрічі. Ранкова зустріч – це запланована зустріч, яка займає важливе місце в повсякденному розкладі діяльності класу, де панує атмосфера піклування та відповідальності. Її мета не тільки, і не стільки чомусь навчити, як створити позитивну атмосферу в учнівському колективі на весь навчальний день у школі, відчуття єдності, радості через виконання пісень, участі в іграх, коротких і швидких заняттях.

Ранкові зустрічі мають чотири основні компоненти:

1) Вітання – перший компонент ранкової зустрічі. Учні разом з учителем розміщуються в колі. Усі діти вітаються, і це забезпечує розуміння, що вони є важливими членами групи. Всі звертаються один до одного на ім’я, що допомагає створити атмосферу дружби та приналежності до групи. Ми вітаємося у ранковому колі різними способами і стилями. Наприклад, обіймаємося, плескаємо по плечу, як чукчі (носиками), даруємо усмішку, розповідаємо   про себе, називаємо сусіда пестливим словом, або просто рукостисканням. Вітання створює спокійний і розважливий настрій для наступного елементу зустрічі – групового заняття.

2) Групове заняття -  другий компонент ранкової зустрічі, що розпочинається після спокійного періоду обмірковування інформації. Ігри та заняття позбавлені елементів суперництва, кооперативні за суттю, враховують індивідуальний рівень розвитку певних навичок дітей. Такі групові заняття, здебільшого, пов’язані з навчальною програмою чи темою, яка в цей час вивчається в класі. Ось один з результатів колективної роботи учнів .

 3)Обмін інформацією – третій компонент ранкової зустрічі. Учні    висловлюють свої думки, обмінюються ідеями та пропонують важливі для них теми для обговорення. Діти мають змогу дізнатися щось один про одного. Обмін інформацією допомагає розвивати навички, які дають змогу навчатися впевнено говорити і слухати. Кожна дитина може поставити запитання чи прокоментувати, а учень, який повідомляє інформацію, відповідає на запитання та коментарі  товаришів.

4)Щоденні новини – завершальний елемент ранкової зустрічі. Це коментування письмового оголошення, яке щодня вивішується на відповідному стенді чи дошці. Щоденні новини можуть містити різноманітні завдання (заповнення календаря, перегляд розкладу виконання робіт, створення графіка погоди), що активізує початок індивідуальної роботи або діяльність у центрах активності.

Часто в останні дні тижня ми створюємо лепбуки, які допомагають швидко запам’ятати інформацію, закріпити засвоєні знання в цікавій ігровій формі.

Наприклад,  тема «Театр»

А ось, тема «Техніка»

Після ранкової зустрічі  ми проводимо урок  я досліджую світ, який часто пов’язаний з темою тижня  і темою ранкової зустрічі.  За декілька місяців навчання в першому класі, ми вже вимірювали свій зріст, розмір ноги, дізнавалися більше про органи чуття, проводили досліди, виготовляли іграшки, маски, створювали аплікації…

Також  діти полюбляють гру «Танграм» (із геометричних фігур учні складають зображення собачки, котика, рибки тощо. Танграм – це відома у всьому світі китайська гра про складання фігур із частинок розрізаного квадрата розміром 10*10см)

Часто впроваджуємо інформаційні технології, адже дітям подобається сидіти за комп’ютером. А чому б не з користю?

Наші  уроки не проходять без інсценізації казок. Якщо вже читати казку, так обов’язково ми її покажемо.  Ще і проявимо фантазію та  складемо інший кінець казки.

Минув тиждень театру… А ми вже побували в театрі, навчилися правил поведінки в  ньому, дізналися, які є тут  професії та які бувають театри , створили лепбук, виготовили ляльковий пальчиковий театр і розіграли маленьку п’єсу. 

Але все таки , рухатися потрібно і ми кожну перерву граємо в рухливі ігри в класі і надворі.

Отже, НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.