МО з зарубіжної літератури
13 лютого 2019 року на базі нашої школи відбулося районне методичне обєднання вчителів зарубіжної літератури
У людському житті є речі, що ніби й не мають ваги, непомітні й виміряти їх неможливо. Але без них біднішим стає наше життя. З-поміж усіх людських чеснот доброта займає особливе місце.
Завітавши у ЗОШ І-ІІІ ступенів села Грубна на засідання районного методичного об’єднання учителів зарубіжної літератури, оглядаючи довгі коридори школи, гості віталися, бажаючи доброго дня, а значить добра, щоб із дзвінком поринути у полеміку між альтруїзмом та егоїзмом, що точиться на сторінках романтичного оповідання М.Горького «Стара Ізергіль».
Радишевська Антоніна Лаврентіївна запросила своїх колег на гостину в сьомий клас. Розпочали з перегляду буктрейлера, у якому звучала тема уроку: «Життєва позиція Ларри і Данко». Учням протягом сорока п’яти хвилин треба було усвідомити, що, приймаючи рішення, варто пам’ятати про «закон бумеранга»: все до нас повертається: і добре, і зле. Вдало поєднавши інноваційні технології із традиційними, учителька зуміла донести до школярів, що добро і милосердя – це найвищі людські чесноти, це два крила, на яких тримається людство. Вслухаючись у відповіді дітей, гості разом із семикласниками намагалися осягнути сенс життя.
Тему добра і переродження людини продовжила Кутєйнікова Світлана Геннадіївна, провівши майстер-клас на тему «Використання методу критичного мислення «Шість капелюшків» Едварда де Боно», взявши за основу повість Ч.Діккенса «Різдвяна пісня у прозі». Примірявши різнокольорові капелюшки відповідно до свого темпераменту чи вподобань, учителі зарубіжної літератури стали учасниками жвавої дискусії, намагалися розв’язати завдання, запропоновані Світланою Геннадіївною, висловлювали свої думки, проводили аналогії.
Ебенезер Скрудж мандрує у часі, а коли опиняється у минулому, то дізнається, що його можна просто погасити і забути… А у школі села Грубна, навпаки, прагнуть зберегти минувшину, щоб примножити майбуття. Отож, гості школи завітали у шкільний музей, де на них чекали старшокласниці, щоб провести чергову екскурсію, розповівши про експонати музею чотирма мовами.
Обговорюючи заходи, учасники засідання відзначили доречність і змістовність заходів, адже так важливо донести до сучасних дітей, що кожна людина прагне бути щасливою, знайти своє місце серед людей, але тільки від неї самої залежить, чи йти дорогою добра, осяяною світлом і теплом, чи блукати в темряві безнадії.