Невакциновані діти не можуть відвідувати школи та дитячі садки
Обов’язковою вимогою для відвідування закладів дошкільної та загальної середньої освіти є наявність щеплень за Календарем профілактичних щеплень в Україні
За інформацією Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації за період спалаху кору з 01.01.2017 по 24.07.2019 у Чернівецькій області зареєстровано 6203 випадків кору. Серед захворілих 4179 дітей та 2024 дорослих. Всього за цей період в області зареєстровано 187 спалахів кору, переважна більшість яких в дитячих організованих колективах.
Відповідно до ст.12 і 15 Закону України №1645-ІІІ (у редакції від 04.10.2018) «Про захист населення від інфекційних хвороб», ст.27 Закону України № 4004-ХІІ (у редакції від 04.10.2018) «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», з метою запобігання захворюванням на туберкульоз, поліомієліт, дифтерію, кашлюк, правець та кір в Україні – профілактичні щеплення є обов’язковими.
Згідно з законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”). Колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб тих дітей, які не можуть вакцинуватись з медичних причин.
Якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря педіатра та інших лікарів-спеціалістів. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.
Лікарсько-консультативна комісія може прийняти рішення щодо заборони відвідування дитиною без профілактичних щеплень навчального закладу, наприклад - у разі ускладнення епідемічної ситуації. У таких випадках питання щодо форм здобуття освіти такими дітьми вирішують місцеві органи освіти.
ЧОМУ ДІТЯМ ВАЖЛИВО ОДЕРЖАТИ ЩЕПЛЕННЯ ЗА КАЛЕНДАРЕМ
Наразі в Україні спостерігається нестійка епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб, а захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру. З початком навчального року ризик захворіти на ці інфекції збільшується, тому дуже важливо щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень.
До 6 років діти повинні отримати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.
На сьогодні в Україні є достатня кількість ефективних, якісних, безпечних та прекваліфікованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я вакцин, щоб охопити щепленнями всі вікові групи, які цього потребують.
Якщо ваша дитина пропустила вакцинацію за календарем, негайно зверніться до педіатра або сімейного лікаря, щоби надолужити пропущені щеплення.
ЯКІ МЕДИЧНІ ДОВІДКИ ПОТРІБНІ ДИТИНІ ДЛЯ ВІДВІДУВАННЯ ШКОЛИ
Перед початком навчального року усі діти мають пройти профілактичний огляд. Педіатр чи сімейний лікар видає необхідну для школи довідку (форма №086-1/о), в якій, зокрема, зазначається група для занять фізичною культурою. Крім того, потрібно оновити Карту профілактичних щеплень (довідка форми № 063/о), якщо дитина одержала нові щеплення.
У зв’язку з підготовкою до нового навчального року, з метою подолання спалаху кору, Департамент освіти і науки обласної державної адміністрації зобов’язує керівників місцевих органів управління освітою райдержадміністрацій, міських рад, об’єднаних територіальних громад, директорів закладів освіти комунальної власності Чернівецької обласної ради довести до керівників закладів дошкільної та загальної середньої освіти, що обов’язковою вимогою для відвідування закладів дошкільної та загальної середньої освіти є наявність щеплень за Календарем профілактичних щеплень в Україні.
Законність цієї вимоги підтвердив Верховний Суд України у своїй Постанові Іменем України 17.04.2019 № 682/1692/17.
Також просимо сприяти проведенню медичними працівниками належній роз’яснювальній роботі серед батьків щодо необхідності обов’язкових профілактичних щеплень та недопуску дітей до закладів освіти, які не отримали щеплення згідно з Календарем щеплень в Україні та не мають протипоказів до їх проведення.