СЕМІНАР ЗАСТУПНИКІВ З ВИХОВНОЇ РОБОТИ
25 жовтня відбувся семінар-практикум та засідання районного методоб’єднання заступників директорів із виховної роботи.
«Школа – не комора знань, а світоч розуму. Усі діти не можуть мати однакові здібності. І найважливіше завдання школи — виховання здібностей», - писав В. О. Сухомлинський. Саме різностороннє виховання школярів стало пріоритетом у роботі Грубнянського НВК, на базі якого 25 жовтня відбувся семінар-практикум та засідання районного методоб’єднання заступників директорів із виховної роботи.
Учасників семінару зустрічали вихованці дошкільного підрозділу НВК, які бадьорими віршиками вітали гостей.
Наступний етап роботи методичного об’єднання – традиційна зустріч у музеї. Разом з юними екскурсоводами вчителі перемістилися у часі, поринули в атмосферу давнини, бо музей – це джерело, у якому людина мандрує, навчається, переймає досвід, формує власне мислення. Це простір, у якому можливо все. Значення музею у вихованні дітей має неабияке значення. Накопичуючи у собі мудрість минулих поколінь, його експонати мають справді чарівну силу: навчальну, розвивальну, творчу.
«Мистецтво заключається в тому, щоб знайти незвичайне в звичайному» - відзначав Д. Дідро. Ось уже кілька років поспіль відкриває таланти грубнянських школярів учитель художньої школи Бескубський Д.В. Він вкотре зачарував гостей своїм майстер-класом, який присвятив нетрадиційним методам малювання. Вихованці Дмитра Васильовича довели, що можуть обійтися без пензликів, тому що вміють творити шедеври власними пальчиками, аби тільки був поряд талановитий наставник.
Коли співак дає концерт, він, напевно, не хвилюється, бо глядачі - зазвичай не його колеги. Але коли доводиться виступати перед повним класом учителів-практиків, здається, що ти на іспиті й зараз, власне, і не вчителька, а учениця. Так, напевно, почувалася Козенкова К.І., адже це перше її методоб’єднання. Проте хвилювання молодого заступника зникло, коли вона ловила доброзичливі погляди, коли бачила, що люди посміхаються. Отож, фрагмент виховного заходу «Періоди життя в кольорі» пройшов на одному диханні.
А далі гості завітали на показовий виступ дзюдоїстів, тренером яких є Савчук Ю.В., та футболістів, яких тренують Соколов Т. та Поляков Я. П. Діти із задоволенням демонстрували свої навики, бо вже зуміли завоювати не один трофей, завдячуючи умінням своїх наставників.
Фінальний етап у роботі районного методичного засідання – виховний захід, наскрізною темою якого були роздуми про єднання поколінь. Результати своєї роботи представили вихованці хореографічного колективу «Paints of life», до складу якого входять і молодші школярі, і учні середньої та старшої ланки, і молоді вчителі, і, звичайно ж, батьки. Танцювальні композиції змінювали одна одну, звучали пісні, виголошувалися вірші-сповіді… Виступи дарували незабутні емоції й естетичну насолоду. А постановником цього дійства була Мельник О.В.
Завершився семінар словами вдячності від високоповажних гостей: Тарасової І.П., Блинду Ф.В., Савчука Ю.В., Бескупського Д.В.
"Школа – це місце, де розвиваються найскладніші, які тільки можуть бути в світі, людські відносини. Складні тому, що відбувається велике і важке, радісне і болісне творення людини. Педагогічна мудрість у тому й полягає, щоб бачити свого вихованця очима творця», - писав В.Сухомлинський. А педколектив Грубнянського НВК сприяє всебічному розвитку сучасної креативної особистості.