5 причин, чому діти повинні займатися дзюдо
Що утримує дівчаток і хлопців від занять дзюдо. В першу чергу це те, що деякі батьки вагаються, маючи упереджене ставлення про бойові мистецтва, єдиноборства й зокрема дзюдо. Тим не менш, багато з тих, хто познайомився з дзюдо в молодому віці, вдячний такій долі. Аби подолати цю упередженість, можна навести п'ять головних причин чому варто дитині зайнятися дзюдо.
1. Усвідомлення
Побачити свою дитину, яка вчиться з радістю - є те чого прагнуть усі батьки. Дзюдо є середовищем розумового й фізичного стимулювання продуктивного навчання. Навчившись синхронізувати розум зі своїм тілом, діти стають краще обізнаними про себе та інших.
2. Гнучкість і баланс
Всі ми знаємо, що діти схильні до травмам. Вони, завжди знаходять дивні місця аби було де спіткнутися, загрузнути, впасти чи в інший спосіб заподіяти собі шкоди. Зазвичай, ...але не дзюдоїсти, хоча вони також діти. Вивчаючи прийоми дзюдо, діти обертаються, нахиляються, перекидаються в різних напрямках і, як наслідок - покращують гнучкість, координацію та орієнтацію. Ці вправи допомагають дітям підтримувати збалансований стан, навіть якщо вони спіткнуться, а в разі падіння найменше ушкодитися.
3. Концентрація і увага
На занятті учень повинен бути увесь час зосередженим, щоб не травмувати себе і своїх партнерів.
Виглядаючи, для стороннього спостерігача, як звичайна купа дітей, що грається, насправді дзюдоїсти вивчають силу, потужність, баланс, центр ваги, тобто - біомеханіку, навіть не усвідомлюючи цього.
4. Етика сутички
Змагання з дзюдо суттєво відрізняється від інших «боїв». Етикет дзюдо передбачає уклін супернику й рефері. Це водночас - вияв пошани до суперник й знак готовності вести чесну боротьбу та знак вдячності судді за управління сутичкою. Обов'язковим є уклін і рукостискання після завершення боротьби.
5. Самооборона
Хоча ми і не хочемо про це думати, але наші діти інколи потрапляють в агресивне оточення або можуть опинитися в такі ситуації. Дзюдо не вчить володінню зброєю і навіть ударам руками і ногами, проте дівчатка й хлопці навчилися боротися і захищатися контролюючи супротивника досить довго, щоб отримати шанс втекти неушкодженим. Впевненість, яку дає дзюдо, також допомагає дитині бути сильнішою перед задиракою.
Ці п'ять причин, прекрасно підходять для тих, хто тільки починає своє життя, але ці п'ять факторів стануть їм у пригоді на все життя - сила, соціальні навички, спритність, психічне здоров'я, мужність і мудрість, це головне для людини й важливе для суспільства.
Люди кажуть: "має значення не те, звідки ви починаєте рухатися, а те, куди ви прийдете".
Можемо підсумувати - ваша дитина повинна займатися дзюдо лише тому, що це допоможе їй стати кращою людиною, ніж вона може бути без дзюдо.