Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 169 чоловік

НАВІЩО ВИВЧАТИ МАТЕМАТИКУ?

Дата: 9 листопада 2019 о 18:44, Оновлено 18 квітня 2020 о 07:23
435 переглядів

Багато учнів часто задаються питанням: навіщо потрібна математика? Нерідко сам факт того, що ця дисципліна входить в обов'язкову програму університетів і шкіл, дивує людей. Це здивування виражається в наступному: мовляв, для чого мені, людині чия майбутня (або нинішня) професія не буде пов'язана з веденням розрахунків і застосуванням математичних методів, знати математику?

        Чим мені це може стати в нагоді в житті? Таким чином велика кількість людей не бачать ніякого сенсу для себе в освоєнні цієї науки, навіть на елементарних засадах. Але я впевнена, що математика, точніше навички математичного мислення, потрібні всім і кожному. 

                   Математика гарно розвиває розумові здібності

Математика дозволяє розвинути деякі важливі розумові якості: аналітичні, дедуктивні (здатність до узагальнення), евристичні і критичні, прогностичні (вміння прогнозувати, мислити на кілька кроків вперед) здібності.

Також ця дисципліна покращує можливості абстрактного мислення (адже це абстрактна наука), здатність концентруватися, тренує пам'ять і підсилює швидкість мислення. Ось скільки всього ви отримуєте! Але в той же час ви або ваші діти можуть багато чого втратити, якщо ви не будете приділяти цьому предмету належної уваги.

Якщо говорити більш детально і оперувати конкретними навичками, то математика допоможе людині розвинути ще й такі інтелектуальні здібності:

  • Уміння узагальнювати. Розглядати приватну подія як прояв загального порядку. Уміння знаходити роль приватного в загальному.
  • Здатність до аналізу складних життєвих ситуацій, можливість приймати правильне рішення для проблем і визначатися в умовах важкого вибору.
  • Уміння знаходити закономірності.
  • Уміння логічно мислити і міркувати, грамотно і чітко формулювати думки, робити вірні логічні висновки.
  • Здатність швидко міркувати і приймати вірні рішення.
  • Навик планування наперед, здатність утримувати в голові кілька послідовних кроків.
  • Навички концептуального і абстрактного мислення: вміння послідовно і логічно вибудовувати складні концепції або операції і утримувати їх в розумі.

Важливий момент: я вже отримала якусь кількість питань від читачів, тому відразу тут хочу дещо пояснити. Вищеназвані якості розвиваються не тільки вирішенням задач з різних областей математики: тригонометрії, теорії ймовірностей і т.д. Вам зовсім не обов'язково знаходити запорошені шкільні підручники з цих предметів, якщо ви хочете підтягти ці здібності.

Тут я говорю не тільки про математику, як про конкретну науку, а скоріше про всі ті області знань, де застосовується математичний метод і панує точність, порядок і логіка. Так що для розвитку деяких якостей інтелекту підійде вивчення точних наук, рішення логічних головоломок і навіть деякі інтелектуальні ігри.


Беріть те, що вам ближче і цікавіше. Немає необхідності примушувати себе вивчати нудні підручники, головне, щоб працювала голова, щоб завдання вимагало від вас пошуку нетривіальних рішень і точності аналізу. Відразу про це пишу, щоб далі було зрозуміло про що мова.
Математика необхідна для розвитку дитини!


Особливо математика важлива для розвитку дитини! Вона задає стандарти правильного, раціонального мислення на все життя вперед! Дає величезний поштовх для розумового розвитку.


Я навіть не знаю, який інший шкільний предмет здатний настільки підняти розумовий рівень підростаючого індивіда і послужити такою хорошою підмогою для інтелектуального розвитку надалі, вже в зрілому віці. Я не маю на увазі математику тільки як предмет, алгебру або арифметику, я говорю про застосування математичних методів взагалі, в тому числі у фізиці, в геометрії, в інформатиці тощо.

                                         Навіщо потрібна математика в житті?

Звичайно, отримувати спеціально профільну освіту з математики зовсім необов'язково, навіть, на мій погляд, надмірно, якщо ви не збираєтеся працювати в цій галузі. Але освоїти цю дисципліну на базовому рівні шкільної освіти і початкових курсів ВНЗ, я вважаю, повинен і здатен кожен.

Не варто думати, що вам від природи це не дано, що ваше покликання це гуманітарні науки і точні предмети ви вчити не в змозі. Коли хтось говорить, що у нього гуманітарний склад розуму і, тому рахувати, читати формули і вирішувати завдання він не може в принципі, як би не хотів, то знайте, що це така ось витончена спроба виправдати факт відсутності розвиненості розумових здібностей. Чи не їх відсутності! А тільки того, що ці навички, з якихось причин не отримали належного розвитку.

Розум людини - річ універсальна, призначена для вирішення найрізноманітніших завдань. Звичайно це твердження має свої межі: кожен в силу особливостей своїх вроджених і набутих властивостей мислення має певні схильності до освоєння різних наук. До того ж спеціалізація найчастіше вимагає знання чогось одного: складно бути і відмінним математиком, хіміком, адвокатом, педагогом в одному (не всі ми Ломоносови). Завжди доведеться з чогось вибирати.

Але базові навички математичного мислення здатен опанувати кожен! Для когось це просто буде складніше, для когось - легше. Але це під силу всім. І як я вже говорила, це потрібно для збалансованого розвитку вашого розуму. З того, що вам цікавіші, наприклад, література або психологія, не слід наголошувати що математика вам не потрібна і ви просто від природи не здатні її хоч якось опанувати!

Одне іншого не виключає, а, навпаки, гармонійно доповнює. «Гуманітарний склад розуму» в контексті неможливості оволодіння точними науками - це просто один величезний нонсенс і спроба виправдати небажання опанувати тими навичками, які даються більшою працею, ніж інші.

                                    Навіщо потрібна математика в житті і в роботі?

Математика стане в нагоді в бізнесі. Але може бути, та професія, яку ви розглядаєте як своє майбутнє, не буде пов'язана з розрахунками, формулами, інформатикою або аналітикою. Або ви не використовуєте цього в своїй нинішній роботі.

Але все одно, це зовсім не означає, що так буде завжди. Бути може, що ви захочете змінити професію. Або вам так набридне наймана робота, що ви вирішите організувати власний бізнес (а таке трапляється досить часто). Організація самостійного підприємства завжди вимагає розрахунків, прогнозування та аналізу. Ви, як глава нового бізнесу, повинні будете володіти відповідними навичками, не все, можливо, делегувати найманим працівникам. Крім того, їх робота в будь-якому випадку потребує вашого контролю.

Без підтримки у вигляді математичних методів прогнозування, моделювання та аналізу (хоча б на примітивному рівні, дивлячись який у вас бізнес) успіху в організації власної справи досягти складно. Виходячи з особистої статистики, можу сказати, що найбільшого успіху в бізнесі домагаються, як правило, випускники технічних, математичних вузів.

Справа не тільки в знанні якихось спеціальних методик розрахунків, адже ніколи не пізно це освоїти в разі потреби. Ключ в певній організації розуму. Бізнес - це високо впорядкована система, побудова якої, вимагає від її творця певних інтелектуальних навичок, структурованого мислення, вміння узагальнювати і виводити взаємозв'язок. Вивчення точних наук, як відомо - розвиває ці навички.

Висновок: математика - найкращий тренажер для розуму і характеру

Математика та інші точні науки дуже важливі як для розвитку людства в цілому, так і для інтелектуального вдосконалення конкретного індивіда. Звичайно, збалансований розумовий розвиток особистості передбачає освоєння не лише точних предметів, але і гуманітарних дисциплін. Читання якісної літератури, наприклад, також необхідно для вас якщо ви хочете розвиватися.

Але одного цього недостатньо. Хотілося б доповнити формулювання відомого твердження: «якщо хочеш стати розумним, потрібно багато читати», додавши до цього: «- і займатися математикою». Інакше ефект від одного лише читання книг буде схожий на тіло без скелета або будівлю без каркаса. Одному без іншого складно, інколи неможливо.

Саме тому багато гуманітаріїв, як би добре вони не розбиралися у своїй предметній області, страждають недосконалістю мислення і відсутністю тверезої розсудливості, а чимало завзятих математиків і технарів не замикаються в світі абстрактних формул і розрахунків, а досягають великих успіхів у сферах життя, зовсім не пов'язаних з математикою.

Золоте правило - все добре в міру, для гармонійно розвиненого розуму - універсальність на самому базовому рівні! Всі разом і книги і математика! Це не проповідь на славу дилетантизму, ні, в своїй спеціалізації ви повинні бути професіоналом і вузьким фахівцем, знавцем саме своєї справи. Але те що стосується вашої базової ерудиції та знань, тут повинно бути від усього потрошку.

  
 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.